RESİM KURSUNDA YETENEK GELİŞTİRME

Howard Gardner, her insanın farklı zeka yapısına sahip olduğunu tezini ortaya sunmuş ve kanıtlamıştır. Böylece ortaya çoklu zeka kuramı çıkmıştır. Bu bilgi sayesinde insanlar başarılı oldukları bölümlere yöneltilmişler ve hayatlarında daha iyi başarılar elde etme şansı yakalamışlardır. Zeka kuramları ayrılırken, bir kuram olarak ortaya atılan görsel zekanın da bazı insanlarda diğer insanlara oranla daha üstün olduğu belirlenmiştir.

Picasso, görsel zekası yüksek olan bir tarihi kişilik olarak yüzyıllar boyu konuşulacak olan tablolarını insanlığa sunmuştur ve henüz tanımadığımız daha binlerce kişinin içerisinde bir Picasso yatıyor olabilir. Önemli olan resim yeteneğini geliştirmektir. Kadıköy Güzel Sanatlar Merkezi, vermiş olduğu resim kursu sayesinde, çocukların ve yetişkinlerin resim yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamıştır. Profesyonelleşmiş öğreticileri ile gitar kursuresim kursubale kursuna katılan bireylerin yeteneklerini ortaya çıkarmaktadır.

Kadıköy Güzel Sanatlar’ı sizler de inceleyerek, eğiliminiz olan yönde eğitim almak için kurslarımızı inceleyebilirsiniz. Sizler de içinizdeki Picasso’yu resim kursu ile ortaya çıkarabilirsiniz. Ya da içinizde yatan Johann Sebastian Bach’ı müzik kursu ile ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s